Спешелті-кава, що заварюється способом фільтр
А що ви чули про спешелті каву, що заварюється способом фільтр на КЛО?
На АЗК KLO представлені два види спешелті-кави, що заварюється методом фільтрації (або фільтр): з Гондурасу та з Ефіопії
Спробуйте нову спешелті-каву на АЗК KLO на Бажана 1-д, м. Славутич та в с. Стоянка Київ-Чоп 20км+925м
Гондурас
Ферма: San Rafael (Сан Рафаель)
Фермер: Norma Iris Fiallos Calidonio (Норма Іріс Фіальйос Калідоніо)
Регіон: Occidente, Copan, Honduras
Різновид: Parainema
Метод обробки: Натуральний
Висота: 1330-1400 метрів над рівнем моря
Норма Іріс Фіальйос Калідоніо є виробником кави з м. Corquín, Honduras. Жінка успадкувала ферму в 1982 р., а сьогодні вона є членом кооперативу Aruco, який надає супровід на всіх етапах вирощування мікро-лотів спешелті. Aruco проводить навчання, надає технічну підтримку сільськогосподарської техніки та контролює обробку зерна.
У Гондурасі період збору врожаю триває з лютого по березень. Натуральна обробка триває близько 3-4 тижнів та є однією з найдовших методів. Каву сушать до моменту коли шкірка ягід набуває яскраво вираженого темного кольору, а зерно повністю відділяється від висушеної м’якоті, що чути за характерним постукуванням зерна в середині засохлої оболонки. Сушіння триває до моменту, коли вміст вологи у зерні досягає 12%.
Після сушіння ягоди поміщають в мішки, для того, щоб зерно обмінялось вологістю. Після того, як лот викуплений, зерно поміщають в халер, щоб зняти всі верхні шари.
При обсмажці зерен використовувався кондукційний тип передачі енергії, з поступовим зменшенням інтенсивності набору температури для рівномірного розвитку всіх смакових та ароматичних властивостей зерна.
Ефіопія
Зона: Gedeo (Гедео)
Вореда: Yirgacheffe (Іргачеф)
Кебеле: Aramo (Арамо)
Краïна: Ethiopia
Регіон: South Nation Nationality People (SNNP)
Різновид: Grade 1
Метод обробки: Митий
Рік врожаю: 2020
Висота: 1900 – 2100 метрів над рівнем моря
Збір врожаю: Середина жовтня – кінець січня
Зерно сушать на сонці на так званих «африканських сушильних ліжках» приблизно 12-15 днів. У денний час зерна постійно перемішують, щоб забезпечити рівномірне сушіння. При цьому, у пікову фазу денної спеки, з 12:00 год до 15:00 год, зерно накривають, щоб захистити від негативної дії палючого сонця. Також зерно накривають і на ніч, щоб захистити від дощу.
На першому етапі обсмажування кавового зерна використовувався кондуктивний тип передачі енергії, під час початку реакції Маяра кондукція міняється на конвекцію для рівномірного розвитку та карамелізації цукрів в зерні.